31 Tetor, 2015

Ribery pranë rikthimit, nis stërvitjen me topin

Lajme të mira për tifozët e Bayernit pas barazimit zhgënjyes që regjistroi skuadra e Pep Guardiolas përballë Frankfurtit. Franck Ribery është shumë pranë riaftësimit pas dëmtimit që pësoi Marsin e kaluar. Rikthimi i Riberisë në fushë u parashikua fillimisht ... Lexo »

Tetor 31, 201530 Tetor, 2015

Rudina Magjistari sjell në jetë Mia-n

Rudina Magjistari po jeton momentet më të lumtura në jetën e saj bashkë me bashkëshortin Xhavitin. Ajo ka sjellë në jetë vajzën e saj, Mia. Nënë e bijë mësohet se gëzojnë shëndet të plotë. Prezantuesja këtë gëzim të madh ... Lexo »

Tetor 30, 2015


30 Tetor, 2015

Arrestohet gabimisht Stromae

Stromae është arrestuar nga policia gjermane në aeroportin e Dyseldorfit, pasi oficerët e kishin ngatërruar me një emigrant të paligjshëm etiopian.Artisti belg tentoi t’i shpjegonte policëve se kush ishte, por pa sukses, pasi nuk mund të fliste gjuhën gjermane, ... Lexo »

Tetor 30, 2015


30 Tetor, 2015

Greqi, mbyten 22 emigrantë të tjerë

22 emigrantë, shumica fëmijë, u mbytën teksa tentonin mbërritjen në ishujt grek të Kalimnos dhe Rodit nga Turqia, e dyta tragjedi e këtij lloji brenda javës.Zyrtarët grekë sqaruan se 19 prej emigrantëve humbën jetën në ujërat e Kalimnosit, ku ... Lexo »

Tetor 30, 2015


30 Tetor, 2015

Rama: Më shumë kompetenca për të zgjedhurit vendorë

“Të zgjedhurit vendorë do të marrin edhe më shumë kompetenca në sajë të reformës së decentralizimit, duke thjeshtuar në këtë mënyrë shtetin”. Kështu është shprehur kryeministri Edi Rama në Konferencën kombëtare të qeverisjes vendore. Duke shpjeguar hapat e mëtejshëm ... Lexo »

Tetor 30, 2015