17 Gusht, 2015

Aplikacion për të raportuar plehrat

“Mbajmë pastër, raportojmë plehrat”, është aplikacioni i ri i kryetarit të bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Ai i ka kërkuar sërish qytetarëve të organizohen për t’iu bashkuar fushatës së 4 shtatorit për pastrimin e kryeqytetit. Në një postim në ... Lexo »

Gusht 17, 201515 Gusht, 2015

Pogradec, konstituohet Këshilli Bashkiak

Pas një ngërçi të gjatë është bërë konstiutimi i Këshillit Bashkiak të Pogradecit, ndërsa Eduart Kapri ka marrë zyrtarisht mandatin e kryebashkiakut të këtij qyteti.Mbledhja ka zgjatur për mëse 4 orë, ndërsa prej fillimit është shoqëruar me pengesa që ... Lexo »

Gusht 15, 2015
15 Gusht, 2015

Babë e bir tregojnë muskujt

Ai është i njohur për shfaqjen e muskujve të tij, teksa kërcen në një jaht luksoz, apo kur pozon për fushatë reklamash të veshjeve intime. Por duket se ylli i futbollit, Cristiano Ronaldo tashmë ka nisur truket e biznesit ... Lexo »

Gusht 15, 2015


15 Gusht, 2015

RiRi, anëtarja më e re e "The Voice US"

Pjesëmarrësit e “The Voice US” do të marrin këshilla nga ylli i muzikës Rihanna këtë sezon, pasi ajo i është bashkuar këtij paneli. Këngëtarja do jetë përkrah kolegëve të saj Blake Shelton, Adam Levine, Gwen Stefani dhe Pharrell Williams. ... Lexo »

Gusht 15, 2015


15 Gusht, 2015

Ekspozita e Ramës në Mynih

Edhe pse prej dy vjetësh është në detyrën e kryeministrit, Edi Rama nuk heq dot dorë nga arti. Një galeri e njohur gjermane ka njoftuar se nga 11 shtatori deri në 10 tetor, vizatimet e Ramës do të ekspozohen ... Lexo »

Gusht 15, 2015


15 Gusht, 2015

City Radio tashmë në Play Store

City Radio vjen gjithmonë e më shumë pranë jush. Krahas risive të fundit që ka sjellë në tragun mediatik shpitar, tani radion mund ta merrni me vete kudo që shkoni. Të gjithë ju që dispononi një smart phone android, ... Lexo »

Gusht 15, 2015