7 Qershor, 2016

Rikthen pas 30 vitesh ABBA

Janë rikthyer në një performancë së bashku pas 30 vitesh, një ndër grupet që ka bërë të kërcejë gjenerata të tëra njerëzish kudo më botë. ABBA grupi i disko-music, është bashkuar këtë të dielë duke festuar ditën që Björn Ulvaeus, ... Lexo »

Qershor 07, 2016


7 Qershor, 2016

Zjarret në Kaliforni, VIP-at braktisin shtëpitë

Mijëra njerëz janë detyruar të largohen nga shtëpitë e tyre në Kaliforni, pasi prej disa ditësh kjo zonë është e përfshirë nga zjarre të fuqishme. Sipas televizionit “NBC 4” janë aktualisht  809371 metra katrorë tokë e djegur, zjarret kërcënojnë rreth ... Lexo »

Qershor 07, 20167 Qershor, 2016

Revista franceze: Era Istrefi po e pushton botën

Në revistën franceze “Modzig” është plasuar edhe një fotosesion i Era Istrefit, i paparë deri më tashti.  Revista franceze që i dedikohet muzikës dhe modës “Modzik”, ka bërë një përshkrim të shkurtë për këngëtaren shqiptare Era Istrefi, por më tepër ... Lexo »

Qershor 07, 2016
6 Qershor, 2016

Marina Vjollca mbulohet për Ramazan

Marina Vjollca ka uruar sot besimtarët myslimanë me rastin e nisjes së muajit të Ramazanit. “Urime të gjithë besimtarëve myslimanë muajin e bekuar të Ramazanit!”, ka shkruar ajo bashkëngjitur fotos së postuar në Instagram. Në kohë reale kanë shpërthyer edhe komentet, ... Lexo »

Qershor 06, 2016


6 Qershor, 2016

Olivia Culpo tregon trupin në Meksikë

Ka qenë fituese e Miss Amerikës dhe nuk është aspak për t’u habitur që Olivia Culpo duket kaq e mahnitshme me kostum banjoje. 24-vjeçarja është fotografuar ditën e shtunë në Kabo të Meksikës, aty ku po kalon disa ditë pushimi. Në ... Lexo »

Qershor 06, 2016