11 Korrik, 2016

Reforma në drejtësi, zbardhet propozimi i SHBA- BE

Në një kohë kur mazhoranca dhe opozita janë ende larg konsensusit për miratimin e draftit për reformën në drejtësi, zbardhet propozimi i Bashkimit Europian dhe Shteteve të Bashkluara të Amerikës. Mësohet se ndërkombëtarët kërkojnë rekomandimin 88 të Komisionit të ... Lexo »

11 Korrik, 2016


11 Korrik, 2016

Kapshticë, sekuestrohen 92 kg kanabis

Policia Kufitare e Kapshticës ka sekuestruar 92 kg kanabis sattva ne nje kampion dhe ka arrestuar në flagrancë dy shtetas. Të arrestuarit janë 51-vjeçari Artur Yzeiri, banues në fshatin Ravonik dhe 55-vje55-vjeçari Astrit Haxhi, banues në Korçë.Arrestimi i tyre ... Lexo »

11 Korrik, 2016


11 Korrik, 2016

Panariti, vizitë zyrtare në SHBA

Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Edmond Panariti është nisur për një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.Panariti do të zhvillojë një sërë takimesh të rëndësishme  ku në fokus të bisedimeve do të jenë ... Lexo »

11 Korrik, 201611 Korrik, 2016

Floriana Garo shfrenohet në shkuma party

Prej disa kohësh ajo nuk është përfshirë në ndonjë lidhje dashurie dhe bashkë me shoqërinë, po shijon stinën e nxehtë. Moderatorja Floriana Garo fundjavën e lënë pas ka kaluar disa momente vërtetë të këndshme, buzë detit. Ajo është fotografuar ... Lexo »

11 Korrik, 2016


11 Korrik, 2016

Soni Malaj, një kopje e Kim Kardashian

Është kthyer në trend tashmë që vajzat shqiptare të frymëzohen nga emra të njohur. E fundit e “akuzuar” për këtë fakt është këngëtarja Soni Malaj. Një foto e publikuar në rrjetet sociale, ka ngjallur komente të shumta për shkak të ... Lexo »

11 Korrik, 2016


11 Korrik, 2016

Miranda Kerr do të martohet sërish

Evan është çmendurisht i dashuruar në të. Ata janë të lumtur me njëri-tjetrin dhe Miranda e sheh veten të martuar me të. Ata po flasin seriozisht që të martohen. Supermodelja Miranda Kerr planifikon të martohet sërish. Bukuroshja 31-vjeçe kishte mbetur ... Lexo »

11 Korrik, 2016


11 Korrik, 2016

30 vjetori i Ledrit mes VIP-ave

Reperi Ledri Vula ka festuar ditëlindjen e tij të 30. Festa ka qene nje surprize nga nëna e reperit, Xheraldina Vula, e cila kishte mbledhur një numër të madh të ftuarish në qytetin e Ulqinit.Në mesin e tyre ishin ... Lexo »

11 Korrik, 2016