9 Shtator, 2015

Bushati: Raporti i OSBE/ODIHR evidenton përparim

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, duke folur nga Kryeminstria për raportin e OSBE/ODIHR-it për zgjedhjet në Shqipëri, tha se “sipas këtij raporti, klima zgjedhore në vend ishte pozitive”.“Raporti evidenton përparimin në procesin zgjedhor në Shqipëri dhe udhërrëfente në të ... Lexo »

Shtator 09, 20159 Shtator, 2015

Basha bën thirrje për protesta kundër qeverisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka bërë thirrje për protesta gjatë një ceremonie që u zhvillua në Postribë të Shkodrës.“I bëj thirrje popullit të ngrihet kundër dyshes Rama-Meta. Rinia të mos qëndrojë duarkryq”, tha kreu i opozitës. “Dyshja ... Lexo »

Shtator 09, 2015
8 Shtator, 2015

Mario Balotellit i hiqet patenta

Sulmuesi i mirënjohur i Milanit Mario Balotelli ka mbetur i habitur gjatë kohës kur policia lokale afër shtëpisë së tij e ka ndaluar për tejkalim shpejtësie me 90 km/h, kur limiti ishte 50 km/h.  Agjentët e policisë lokale në ... Lexo »

Shtator 08, 2015


8 Shtator, 2015

Irina Shayk në plazh me “vjehrrën”

Lidhja mes aktorit Bradley Cooper dhe modeles Irina Shayk po bëhet gjithnjë e më serioze. Këtë e tregon fakti se së fundmi aktori hollivudian e ka prezantuar të dashurën Shayk me nënën e tij, Gloria Campano. Ky lajm bëhet ... Lexo »

Shtator 08, 2015