22 Janar, 2016

PD: U vodhën 1.7 mld lekë nga check up-i

Partia Demokratike akuzoi drejtpërdrejtë kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Shëndetësisë, Ilir Beqaj, për vjedhjen e 1.7 miliardë lekëve në 9 muaj në sektorin e shëndetësisë. Deputetja Albana Vokshi doli para mediave me një tabelë, ku sipas saj, ka ... Lexo »

Janar 22, 201621 Janar, 2016

Dua na prezanton familjen

Zëri dhe tekstet e saj kanë bërë që të jetë shumë e pëlqyer, është një nga emrat që ka bërë bujë në gjithë botën.Kjo është kosovarja Dua Lipa e cila si shumë shqiptarë të tjerë kishte migruar në Britaninë ... Lexo »

Janar 21, 2016


21 Janar, 2016

Leo dhuron 15 milionë $ për mjedisin

Leonardo Di Caprio ka lajmëruar se fondacioni i tij do të dhurojë mbi 15 milionë dollarë për projekte në mbarë botën për mbrojtjen e mjedisit, gjatë një fjalimi të dhënë në “World Economic Forum” në Zvicër. Në fjalimin e ... Lexo »

Janar 21, 2016