19 Shkurt, 2016

F1, ja Ferrari i sezonit të ri

Njëvendëshja me të cilën do të garojë Ferrari në Botërorin e Formulës 1 që do të nisë më 20 mars është prezantuar “online” ditën e premte dhe quhet SF16-H. Siç parashikohej, makina e re e Sebastian Vettel dhe Kimi ... Lexo »

Shkurt 19, 2016
19 Shkurt, 2016

Rama: Shifrat e eksporteve janë inkurajuese

Në një takim në Kryeministri me eksportuesit, Edi Rama deklaroi të premten se “shifrat e eksporteve janë inkurajuese”. “Shqipëria ka eksportet më të larta në rajon dhe kjo gjë na inkurajon. Gjithashtu, ka rritje të eksporteve me rajonin, pasi ... Lexo »

Shkurt 19, 201619 Shkurt, 2016

Shehu: Ahmetaj, udhëtime të dyshimta dhe luksoze

Partia Demokratike ka denoncuar nëpërmjet deputetit Sherefedin Shehu udhëtimet luksoze, sipas saj, të ministrit të ri të Financave, Arben Ahmetaj. “Një ministër që bën udhëtime të dyshimta, në fshehtësi dhe me luks marramendës. Ky është rast i pahasur më ... Lexo »

Shkurt 19, 2016