3 Maj, 2016

Konsumi i çokollatës rrit inteligjencën

Nëse konsumoni të paktën një herë në javë çokollatë, të çfarëdolloji, ju ndihmon të përforconi inteligjencën. Ky është përfundimi i një studimi të Georgie Chrichton të Universitetit të Australisë së Jugut, të botuar në revistën Appetite. Çokollatë, në veçanti ajo e ... Lexo »

Maj 03, 2016


3 Maj, 2016

Bleona dhe Rihanna në të njëjtin hotel

Këngëtarja shqiptare Bleona Qereti, e cila prej disa vitesh zhvillon karrierën edhe jashtë vendit, shihet shpesh në vende ku ndodhen personazhe me famë botërore. Një video e vitit 2012 e publikuar së fundmi, tregon se si Bleona qëndron në ... Lexo »

Maj 03, 20163 Maj, 2016

Hirushja e jetës reale

Claire Danes ka qënë mahnitëse në Met Gala ku dukej në fakt si Hirushja e jetës reale. Fillimisht fustani dukej si ata të zakonshmit mondan, shkruan Buzzfeed, por në fakt nuk ishte i tillë. Në errësirë fustani ka një ... Lexo »

Maj 03, 2016


3 Maj, 2016

Blero emocionohet për pranimin e Kosovës në UEFA

Edhe këngëtari i njohur, Blero Muharremi, i është gëzuar pranimit të Kosovës në UEFA.Këtë e ka bërë të ditur përmes rrjetit social Instagram të cilën e ka përcjellur me një mbishkrim. “Ëndrra është bërë realitet, Kosova në UEFA”, shkruan Blero.Ndryshe ... Lexo »

Maj 03, 2016