28 Maj, 2016

Elton John ndez publikun në Tel Aviv

“Sorry seems to be the hardest word” u këndua njëzëri nga 40 mijë fansa të cilët për herë të parë e priten ikonën britanike të muzikës Elton John në Tel Aviv.Kryeqyteti izraelit përjetoi emocionet e koncertit të pianistit njëkohësisht ... Lexo »

Maj 28, 2016


28 Maj, 2016

Mariah Carey, i lë pak vend imagjinatës

Me një të dashur miliarder dhe me një karrierë gjithmonë e në ngjitje, Mariah Carey ndihet e sigurt me jetën e saj. Këngëtarja ka treguar gjithashtu se është e kënaqur me format e saj trupore dhe si pasojë ka “rrezikuar” ... Lexo »

Maj 28, 2016

28 Maj, 2016

Familja Kardashian probleme ligjore me mjekun kirurg

Bukuroshet e show-t “Keeping up with the Kardashians”, kanë deklaruar se do të nisin betejë ligjore kundër kirurgut Gary Eldridge, pasi ai ofron një shërbim me emrin “Kardashian Facelift”.Bëhet fjalë për një trajtim që kirurgu plastik kryen në klinikën ... Lexo »

Maj 28, 2016


27 Maj, 2016

Prezantohet autobusi fluturues

Një transportues gjigant, që kalon në shinat e veta mbi makinat e tjera në rrugë. Pjesërisht tren metroje e pjesërisht autobus, ai që kinezët e quajnë “bus-way” u prezantua në Pekin me ofertën të zhvendosë 1.200 persona njëherazi me ... Lexo »

Maj 27, 2016


27 Maj, 2016

Hapet restoranti ku ushqimi hahet zhveshur

Kur dilet për darkë në një restorant luksoz, shumë e kanë të vështirë që të përzgjedhin veshjen që i përshtatet atmosferës, por kjo nuk vlen për një restorant në Australi. Në Melburne u hap restoranti “Jo & Lehmo” ku ushqimi, ... Lexo »

Maj 27, 2016