Njihuni me dhjetë albumet muzikore më të mira të vitit 2017

Një ndër gjërat që nuk na zhgënjeu në vitin 2017 ishte muzika. “Us Weekly” ka bërë një listë me albumet më të mira për 2017 nga çdo zhanër muzikor.

1. Harry Styles me albumin “Harry Styles”
Me ekzekutimin e tij solo Harry Styles ka provuar se di t’ja dal dhe vetë mbanë pa qenë pjesë e grupit “One Direction”. “Sign of the Times” dhe “Sweet Creature” janë dy nga këngët më të mira të artistit.

2. Kendrick Lamar me albumin “DAMN”
Kendrick në albumin e tij solli këngë në lidhje me klimën politike me tekste shumë të fuqishme duke e lidhur dhe me ankthin dhe çështjet sociale.

3. Taylor Swift me albumin “Reputation”
Në këtë album Taylor i bëri himn ndarjeve të saj dhe këndoi në lidhje më analizën e vetvetes dhe rritjes.

4. Kelly Clarkson me albumin “Meaning of Life”
Edhe pse kanë kaluar 15 vite që nga dalja në skenë e Kelly Clarkson ajo vazhdon ende të jetë një idhull për shumë persona. Në albumin e saj shkruan “Who” ka pasur shumë këngë ritmike si: “Love So Soft” dhe “Whole Lotta Woman.”

5. Khalid me albumin “American Teen”
Dhjetë muaj pas diplomimit të tij në gjimnaz adoleshenti i Teksas-it nxorri disa këngë si: “Location” apo “Young Dumb & Broke” që vazhdojnë edhe pas kaq shumë muajsh të dëgjohen.

6. Lorde me albumin “Melodrama”
Këngëtarja me origjinë nga Zelanda e Re u rikthye në muzikë me një perspektivë të re.

7. Jay-Z me albumin “4:44”
Në këtë album Jay-Z trajtoi pabesinë, kulturën hip-hop si dhe gabimet që u bënë në ndarjen e çmimeve ‘Oscar’

8. LCD Soundsystem me albumin “American Dream”
Grupi rrok i Bruklin u shpërbë në 2011 por u kthye më pas shumë fuqishëm dhe albumi ‘American Dream’ është prova më e mirë për këtë gjë.

9. Drake me albumin “More Life”
Disa e cilësuan si një “mixtape”,disa të tjerë si album, ndërsa Drake si një listë këngësh. Por një gjë është e sigurtë se ky album është projekti më i mirë që nga 2011.

10. Kesha me albumin “Rainbow”
Në albumin e ri ajo tregoi shpirtin luftarak, problemet dhe triumfet e saj peronale si në këngët: “Praying” dhe “Woman”.

A jeni dakort me renditjen dhe cili album e meritonte të ishte pjesë e listës sipas jush?