Një mrekulli, fëmija nxirret gjallë nga rrënojat e avionit me 12 të vdekur

Një foshnje është nxjerrë gjallë nga rrënojat e një aeroplani që u rrëzua në një shtëpi, duke vrarë të paktën 12 njerëz.
Avioni i pasagjerëve transportonte 100 persona dhe në mesin e të vdekurve janë një gazetar i lartë investigativ dhe një ish-ministër i Brendshëm.
Ndërsa ekipet e shpëtimit po nxirrnin të mbijetuarit nga mbeturinat metalike, një foshnjë e vogël u gjet e gjallë mes rrënojave.
Nuk dihet ende gjendja e foshnjës por punëtori i shpëtimit vrapoi drejt një ambulance për të marrë ndihmë urgjente mjekësore.
Të mbijetuarit e aksidentit tragjik u lutën për ndihmë në mediat sociale nga rrënoja e avionit, ndërsa pritën rreth 20 minuta për ndihmë.
Pasagjerët telefonuan shërbimet e urgjencës dhe postuan video në internet pasi Bek Air Z2100 u përplas mëngjesin e sotëm në Almaty, qytetin më të madh të Kazakistanit.