Header

Naomi Campbell flet për bullizmin: “Isha shumë e dobët, në shkollë më tallnin”

Naomi Campbell së fundmi foli në një intervistë duke treguar se si ka qenë viktimë e bullizmit.

Gjegjësisht, modelja 54-vjeçare ka treguar në podcast-in ‘Cambon’ sesi bashkëmoshatarët e ngacmonin gjatë shkollës dhe e quanin me emra nënçmues, duke treguar se shpesh e krahasonin me Olivian, personazh i serialit të famshëm vizatimor “Popeye”.

“Nuk isha e lehtë me veten sepse isha shumë e dobët dhe mjaft e gjatë për moshën time dhe e dini sesi fëmijët i thërrasin njëri-tjetrit pseudonime të ndryshme. Më thoshin Oliva sepse qafa ime është mjaft e gjatë, kështu që u përpoqa të ngrija supet poshtë. Kështu që nuk do të dukej kështu, u ndjeva në siklet”, tha ajo.

Campbell tha gjithashtu në podcast se kërcimi si një aktivitet e ndihmoi atë ta donte trupin e saj dhe të shkëlqente në botën e modës.

“Unë thjesht do të pozoja në poza të ndryshme që i kam praktikuar për kërcimin dhe që më ka ndihmuar. Është diçka që e kam dashuruar dhe që nuk do të ndryshojë kurrë për mua. Ndjej se është diçka që është me të vërtetë pjesë e ADN-së sime”, tha modelja.

You may also like ...