Header

Mjekët S.Brataj dhe A.Koraqi fitojnë betejën me COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në faqen e saj në Facebook, ka ndarë lajmin e mirë se dr. Skënder Brataj dhe dr. Andi Koqari janë shëruar dhe po ashtu edhe dy infermierë e kanë mundur sëmundjen e rrezikshme.

Në total deri tani janë shëruar 36 personel shëndetësor.

Postimi i Ministres Manastirliu:

Lajme të mira për stafet mjekësore
Më gëzon pa masë lajmi se dr. Skënder Brataj dhe dr. Andi Koraqi e kanë mundur sëmundjen e rrezikshme dhe sot janë të shëruar nga COVID19.
Katër mjekë dhe infermierë janë shëruar në 24 orët e fundit. Deri tani 36 personel mjekësor janë shëruar nga COVID-19. 248 pacientë dhe staf mjekësor e kanë fituar betejën me COVID-19.

You may also like ...