Header

Miley Cyrus zbulon nëse “Flowers” është dedikim për aktorin

Miley Cyrus po flet hapur për “Flowers”. Mes spekulimeve se kënga e Cyrus ka të bëjë me ish-bashkëshortin e saj, Liam Hemsworth, këngëtarja hodhi poshtë  lajmin për British Vogue.

“E shkrova në një mënyrë vërtet të ndryshme. Refreni fillimisht ishte: “Mund t’i blej vetes lule, të shkruaj emrin tim në rërë, por nuk mund të më dua më mirë se ti”. Dikur ka qenë më shumë, si në vitet 1950. Kënga më e trishtë. Si: “Sigurisht, unë mund të jem i dashuri im, por ti je shumë më mirë”, thotë ajo. “Kënga është pak e rreme derisa ta realizosh, gjë që unë jam një fans i madh.”

Dëgjuesit, siç rezulton, janë gjithashtu fansa të mëdhenj të këngës, pasi e bënë atë të ngjitet në krye të top-listave. Megjithatë, gjatë një bisede me Lil Nas X, Cyrus e bëri të qartë se popullariteti komercial i këngës – dhe suksesi i saj masiv aktual për këtë çështje – është i shpejtë.

“A je e  shqetësuar se sa i suksesshëm është “Flowers”? Cyrus kujton reperin duke e pyetur atë. “Unë thashë, ‘Jo. Unë mund të jem nr. 1 tani, por numri 2 është në rrugën e duhur.’ Gjithçka është sezonale. Shumë tituj [kohët e fundit] kanë thënë, ‘Ky është momenti i Miley’. Dhe unë jam si, “Kjo është pikërisht ajo që është. Është një moment. Dhe do të përfundojë.” Kjo nuk është pesimiste. Kjo është e sinqertë dhe kjo është në rregull me mua. Unë në fakt e preferoj atë. Nuk më pëlqen të qëndroj në top të listave.”

You may also like ...