Header

Miley Cyrus tregon si u njoh me të dashurin e saj, Maxx

Miley Cyrus është në lidhje me bateristin Maxx Morando që nga viti 2021. Së fundmi, këngëtarja foli për mënyrën se si u takuan për herë të parë. Edhe pse historia e tyre filloi në mënyrën e vjetër, ajo gjithashtu ka dhe një kthesë të papritur që e bën atë edhe më emocionuese.

Cyrus dhe Morando fillimisht ndezën thashethemet për lidhje kur u panë së bashku gjatë një shfaqje mode në nëntor 2021. Bateristi 24-vjeçar më pas mori pjesë në festën e yllit të Vitit të Ri në Miami.

Sidoqoftë, marrëdhënia e tyre u konfirmua vetëm në prill 2022 kur ata u panë duke pushuar në West Hollywood.

Dyshja janë shumë private dhe rrallëherë shihen bashkë. Në fakt, shfaqja e tyre e radhës publike si çift ishte pothuajse një vit më vonë, kur Miley publikoi albumin e saj të fundit Endless Summer Vacation, në mars 2023.

Dhe në një nga intervistat e saj më të fundit, artistja foli për jetën e dashurisë për të treguar se si u takua me Maxx. Cyrus vuri në dukje se u njohën nga një person i përbashkët.

Përpara se të gjente dashurinë me Maxx, Miley ishte e martuar me aktorin Liam Hemsëorth nga viti 2018 deri në vitin 2020. Pas divorcit të saj, këngëtarja  u lidh për pak kohë me ish të dashurin e Brody Jenner, Kaitlynn Carter dhe më pas u takua me Cody Simpson pas 10 muajsh, deri në gusht 2020.

You may also like ...