Michelle Obama, ikona e modës

Michelle Obama në eventin Dita Ndërkombëtare e Vajzave, kishte një veshje me lule dhe një portofol, një luk i thjeshtë për bashkëshorten e presidentit Obama.Gjatë vizitës në Singapor, Michelle ka takuar bashkëshorten e kryeministrit duke veshur një fustan të verdhë dhe sandale nude. Michelle ka qënë gjithmonë ikonë e stilit me veshjet e saj elegante . 1477910486_7

WASHINGTON, DC - AUGUST 02: U.S. first lady Michelle Obama, (R) stands with Ho Ching, wife of Singapore Prime Minister Lee Hsien Loong, during an arrival ceremony at the White House August 2, 2016 in Washington, DC. President Obama and the first lady will host a state dinner in Prime Minister Lee Hsien Loong's honor, just the 11th state dinner thrown since Obama became president. (Photo by Mark Wilson/Getty Images)

First Lady Michelle Obama and Ho Ching(L), wife of Singapore's Prime Minister Lee Hsien Loong are escorted through the National Gallery of Art in Washington DC, August 2, 2016 by Museum Director Earl "Rusty" Powell III. / AFP / CHRIS KLEPONIS (Photo credit should read CHRIS KLEPONIS/AFP/Getty Images)

3a3e5e1c5d060c5871b278fdc38988c9