Header

Met Gala 2023/ Të gjitha detajet për eventin e madh të modës, si u dukën yjet

Tema e mbrëmjes së Met Gala 2023 i është kushtuar punës së një prej stilistëve më të mëdhenj që ka njohur moda, Karl Lagerfeld. Ekspozita e këtij viti është quajtur “Karl Lagerfeld: A Line of Beauty” dhe do të hapet në mes të majit 2023.

Pranë Anna Wintour si mikpritëse do të shohim aktoren dhe ambasadoren e Chanel Penélope  Cruz , këngëtaren shqiptare Dua Lipa, skenaristen  Michaela  Coel  dhe ish-tenistin profesionist Roger  Federer.

Ashtu siç pritej, tema e kodit të veshjes në tapetin e kuq që pamë sonte lidhej me punën e stilistit ikonik Karl Lagerfeld. Karriera e tij e madhe lë shumë hapësirë ??për pamje të frymëzuar pasi ka punuar në shumë shtëpi kryesore, si Balmain, Patou, Chloé, Fendi.

Sipas një publikimi të fundit në New York Post, Choupette, macja e famshme e stilistit, mori një ftesë zyrtare për këtë event!

Yjet më të mëdhenj dolën në shkallët e famshme të Muzeut Metropolitan të Artit në Nju Jork për Met Gala 2023.

Kim Kardashian me një fustan margaritar mahnitës, Gisele me stil dhe Rihanna shtatzënë u ngjitën në tapetin e kuq për natën më të madhe të modës. Ylli i realitetit zbuloi se ka punuar me drejtorin artistik të Schiaparelli, Daniel Roseberry për pamjen e saj kur foli për Vogue.com. “Doja që ajo të pikonte me perla,” tha ajo për pamjen e saj.

Gisele dhe Rihanna shtatzënë nderuan Lagerfeldin nga ana e tyre me pamjet e tyre të forta, për natën më të madhe të modës! Modelja e famshme mbërriti me një fustan elegant të bardhë që i shkonte në mënyrë të përkryer trupit të saj statuja, shoqëruar me një pallto statement me krahë.

You may also like ...