Header

Mesazhi i fshehtë pas veshjes së Shakirës në Javën e Modës në Paris

Përveçse ju bëjnë të dukeni mirë, rrobat mund të shërbejnë për qëllime të ndryshme. Nga përfaqësimi i gjendjes dhe identitetit tuaj deri tek dërgimi i një mesazhi, rrobat mund të jenë një mjet për çdo gjë që po përpiqeni të thoni ose shprehni. Për këngëtaren kolumbiane Shakira, kjo nuk mund të ishte më e vërtetë.

Gjatë daljes së saj më të fundit në Javën e Modës në Paris, këngëtarja kishte veshur një xhaketë të bardhë për koleksionin Vjeshtë/Dimër 2024 të Viktor & Rolf. Fustani, i cili ishte i mbushur me zinxhirë argjendi, kishte fjalën “JO” të shkruar në pjesën e përparme.

Shakira's Couture “NO” Dress Is an Entire Mood

Dhe megjithëse duhet ta pranojmë se Viktor & Rolf është një markë që shpesh prodhon veshje të ‘çmendura’, si koleksioni i tyre i vitit të kaluar që përfshinte fustane me kokë poshtë, ne nuk mund të mos mendoj se edhe zgjedhja e veshjes së Shakirës po thoshte diçka. Në fund të fundit, ajo zyrtarisht ka bërë një rikthim në daljet publike pas ndarjes së saj nga Gerard Pique vitin e kaluar. A mund të jetë kjo një “JO” për thashethemet për jetën e saj? Një “JO” për të gjitha lajmet mbi ndarjen e tyre? Ndoshta një “JO” për Piqué në tërësi? Kush e di!

Shakira Wears a Giant 'NO' Jacket to Paris Fashion Week | Entertainment  Tonight

Ndërsa ne vazhdojmë të pyesim veten se çfarë po përpiqej të thoshte Shakira me veshjen e saj, thashethemet rreth lidhjes së saj dhe Piqué nuk kanë të sosur.

Shakira Wears 'NO' Outfit Beside Camila Cabello at Paris Fashion Week

Pretendimi më i fundit, nga ‘Daily Mail’, është se të dy kanë pasur një marrëdhënie të hapur për 3 vite përpara ndarjes së tyre, gjë që do t’i bënte disi të diskutueshme pretendimet e tradhtisë. “Kishte një marrëveshje ku ‘Ti bëj atë që do dhe unë bëj atë që dua unë’, por përballë mediave ne jemi ende një çift”, tha José Antonio Avilés për marrëveshjen e tyre të supozuar, sipas El Nacional de Catalunya.

Duke pasur parasysh marrëveshjen e tyre të supozuar, një burim tjetër zbuloi se Piqué ishte i befasuar kur akuzat për tradhti dolën në shtyp. “Pique nuk dëshiron spekulime se arsyeja e ndarjes ishte tradhtia”, tha gazetarja Pilar Vidal.

Pavarësisht nëse thashethemet janë të vërteta apo jo, ne po hamendësojmë se “JO” e Shakira-s po na thotë disi të gjithëve që të tërhiqemi nga vazhdimi i kësaj vorbulle thashethemesh. Në fund të fundit, duket se këngëtarja dhe futbollisti tashmë kanë vazhduar me kapitujt e rinj të jetës së tyre, ndaj pse të vazhdojnë spekulimet?

You may also like ...