Më 1 Maj mbahet “Billboard Music Awards”, ceremonia live në City Tv

Rruga e suksesit për Dua Lipën nuk ka ndalet. Këngëtarja shqiptare është nominuar për dy cmime në “Billboard Music Awards”.
“Talenti i ri” dhe “Arritjet më të mëdha në Billboard” janë çmimet ku nominohet Dua, së bashku me shumë artistë të tjerë.

“Billboard Music Awards” është një ceremoni e përvitshme që vlerëson këngët dhe artistët, e cila këtë vit do të mbahet me 1 maj. Ndër emrat më të përmendur në lista janë Cardi B, Drake dhe Post Malone.

Ju rikujtojmë që ceremoninë do të mund ta ndiqni live në kanalin e City Tv.

Ju njohim me listën e plotë të nominimeve për disa nga kategoritë:

Top Female Artist
Ariana Grande
Cardi B
Ella Mai
Halsey
Taylor Swift

Top Male Artist
Drake
Ed Sheeran
Post Malone
Travis Scott
XXXTentacion

Top Artist
Cardi B
Drake
Ariana Grande
Post Malone
Travis Scott

Top Duo/Group
BTS
Imagine Dragons
Maroon 5
Panic! at the Disco
Dan + Shay

Top New Artist
Bazzi
Dua Lipa
Juice Wrld
Lil Baby
Ella Mai

Top Hot 100 Song
“I Like It,” Cardi B, Bad Bunny & J Balvin
“Lucid Dreams,” Juice Wrld
“Girls Like You,” Maroon 5 featuring Cardi B
“Better Now,” Post Malone
“Sicko Mode,” Travis Scott

Top Collaboration
“I Like It,” Cardi B, Bad Bunny & J Balvin
“Love Lies,” Khalid & Normani
“Girls Like You,” Maroon 5 featuring Cardi B
“Happier,” Marshmello & Bastille
“Psycho,” Post Malone featuring Ty Dolla $ign

Top Hot 100 Artist
Cardi B
Drake
Ariana Grande
Juice Wrld
Post Malone

Top Selling Song
“I Like It,” Cardi B, Bad Bunny & J Balvin
“In My Feelings,” Drake
“Without Me,” Halsey
“Shallow,” Lady Gaga & Bradley Cooper
“Girls Like You,” Maroon 5 featuring Cardi B

Top Social Artist
BTS
EXO
GOT7
Ariana Grande
Louis Tomlinson

Billboard Chart Achievement Award
Dan + Shay
Drake
Ariana Grande
Lady Gaga & Bradley Cooper
Dua Lipa

Top Billboard 200 Artist
Drake
Ariana Grande
Post Malone
Travis Scott
XXXTentacion

Top Streaming Songs Artist
Cardi B
Drake
Ariana Grande
Post Malone
XXXTentacion

Top Song Sales Artist
Drake
Ariana Grande
Imagine Dragons
Lady Gaga
Post Malone

Top Radio Songs Artist
Cardi B
Drake
Ariana Grande
Maroon 5
Post Malone

Top Song Sales Artist
Drake
Ariana Grande
Imagine Dragons
Lady Gaga
Post Malone

Top R&B Male Artist
Khalid
The Weeknd
XXXTentacion

Top R&B Artist
H.E.R.
Khalid
Ella Mai
The Weeknd
XXXTentacion

Top Touring Artist
Beyonce & JAY-Z
Bruno Mars
Ed Sheeran
Taylor Swift
Justin Timberlake

Top R&B Tour
Beyonce & JAY-Z
Donald Glover
Bruno Mars

Top Rap Artist
Cardi B
Drake
Juice Wrld
Post Malone
Travis Scott

Top Rap Male Artist
Drake
Post Malone
Travis Scott

Top Rap Female Artist
Cardi B
City Girls
Nicki Minaj

Top Rap Tour
Beyonce & JAY-Z
Drake
Travis Scott

Top Country Artist
Jason Aldean
Kane Brown
Luke Combs
Dan + Shay
Florida Georgia Line

Top Country Male Artist
Jason Aldean
Kane Brown
Luke Combs

Top Country Female Artist
Maren Morris
Kacey Musgraves
Carrie Underwood

Top Country Duo/Group
Dan + Shay
Floria Georgia Line
Old Dominion

Top Country Tour
Luke Bryan
Kenny Chesney
Shania Twain

Top Rock Artist
Imagine Dragons
lovelytheband
Panic! at the Disco
Queen
Twenty One Pilots