Header

Lista e plotë e fituesve të ‘MTV Movie & TV Awards’

Dhe kokoshkat e arta shkojnë për…

‘MTV Movie & TV Awards’ u transmetua më 7 maj pas një sërë të papriturash. Vetëm pak ditë para shfaqjes së madhe, Drew Barrymore u tërhoq nga roli si prezantuese për të treguar mbështetjen e saj ndaj Skuadrës së Shkrimtarëve të Amerikës, të cilët janë në grevë.

“Unë i kam dëgjuar shkrimtarët dhe për t’i respektuar ata me të vërtetë, do të largohem nga organizimi i MTV Movie & TV Awards live në solidaritet me grevën,” tha aktorja në një deklaratë të 4 majit për Variety.

Barrymore vazhdoi të shprehte mirënjohjen e saj për MTV dhe vuri në dukje se do të kthehej për të drejtuar shfaqjen e çmimeve në 2024. Bruce Gillmer, producent ekzekutiv i MTV Movie & TV Awards, i tha mediumit se organizata ka “respekt të plotë” për vendimin e saj dhe zbuloi se ngjarja nuk do të kishte një prezantues këtë herë.

Në fund, MTV nuk organizoi asnjë ceremoni live dhe në vend të kësaj erdhi me një shfaqje të para-regjistruar që përmbante video-mesazhe nga fituesit, rikthim në momente të paharrueshme nga ceremonitë e kaluara dhe klipe ekskluzive nga filmat e ardhshëm The Little Mermaid dhe Transformers: Rise of Bishat.

Ja lista e plotë e fituesve:

Most Frightened Performance

Jennifer Coolidge (The White Lotus)

Best Duo

Pedro Pascal and Bella Ramsey (The Last Of Us)

Best Kick-Ass Cast

Stranger Things

Best Song

Taylor Swift, “Carolina” (Where The Crawdads Sing)

Best Docu-Reality Series

The Kardashians

Best Competition Series

RuPaul’s Drag Race: All-Stars

Best Host

Drew Barrymore (The Drew Barrymore Show)

Best Reality On-Screen Team

Ariana Madix, Katie Maloney, Scheana Shay, Lala Kent (Vanderpump Rules)

Best Music Documentary

Selena Gomez: My Mind & Me

Best Musical Moment

Purple Hearts: “Come Back Home”

Comedic Genius Award

Jennifer Coolidge

Best Movie

Scream VI

Best Show

The Last of Us

Best Performance in a Movie

Tom Cruise (Top Gun: Maverick)

Best Performance in a Show

Jenna Ortega (Wednesday)

Best Hero

Pedro Pascal (The Last Of Us)

Best Villain

Elizabeth Olsen (Doctor Strange in the Multiverse of Madness)

Best Kiss

Madison Bailey and Rudy Pankow (Outer Banks)

Best Comedic Performance

Adam Sandler (Murder Mystery 2)

Breakthrough Performance

Joseph Quinn (Stranger Things)

Best Fight

Courteney Cox vs. Ghostface (Scream VI)

You may also like ...