Header

Lionel Messi debuton si aktor në serialin argjentinas “Los Protectores”

Futbollisti Lionel Messi bëri debutimin e tij si aktor në një shfaqje televizive argjentinase të quajtur ‘Los protectores’,  që përkthehet “Mbrojtësit”, dhe në të cilën ai luan veten përballë një treshe përfaqësuesish të futbollistëve.

Shfaqja vjen në sezonin e dytë të komedisë Star Original Productions, ku shfaqen argjentinasit Adrian Suar dhe Gustavo Bermudez, dhe kolumbianin Andres Parra, të cilët luajnë agjentë të tre futbollistëve.

Messi merr pjesë në një skenë zbavitëse pesë minutëshe, në të cilën ai takohet me tre agjentët për të diskutuar një projekt për të mbështetur lojtarët e rinj që luajnë për klube të ndryshme në Evropë.

Image

Në skenë Messit i ofrohet një sipërmarrje biznesi nga tre “Mbrojtësit” duke i ofruar atij mundësinë për të luajtur me një klub të ndryshëm çdo ditë në të gjitha divizionet argjentinase.

Messi me pas shihet i zemëruar dhe ndjen se është tradhtuar pasi fillimisht ata propozuan një nismë tjetër.

Image

Situata më në fund kulmon me të katër individët që bëjnë thirrje për qetësi dhe në fund përfaqësuesit arrijnë të marrin Messin në bord për të mbështetur një sipërmarrje biznesi për të ndihmuar futbollistët e rinj argjentinas që kërkojnë të lëvizin në Evropë.

Messi shfaqet në sezonin e dytë të ‘Los Protectores’ dhe spektakli mund të ndiqet përmes platformës Star + (Argjentinë).

E xhiruar në vendndodhje në Buenos Aires dhe Paris, sezoni i ri ofron aventurat e tre protagonistëve të tij, ndërsa ata kërkojnë të sigurojnë një terren në botën e ashpër të përfaqësimit të futbollit.

You may also like ...