Lëkundje termeti në Tiranë, Durrës, Shkodër dhe Lezhë

Një tërmet me magnitudë 4.4 ballë u regjistrua rreth mesnates në disa qytete të vendit.
Lekundjet e termetit u ndjene ne Durres, Tirane, Shkodër dhe Lezhë.
Burime nga Instituti i Sizmiologjisë thane se epiqendra e tërmetit ishte në detin Adriatik rreth 72 km nga kryeqyteti i Tiranës.
Nuk jane raportuar deme material nga termeti.