Header

Kryeministri britanik në spital me koronavirus

10 Downing Street handout photo of Prime Minister Boris Johnson clapping outside 11 Downing Street in London to salute local heroes during Thursday's nationwide Clap for Carers NHS initiative to applaud NHS workers fighting the coronavirus pandemic. Issue date: Thursday April 2, 2020. See PA story HEALTH Coronavirus. Photo credit should read: Pippa Fowles/Crown Copyright/10 Downing Street/PA Wire NOTE TO EDITORS: This handout photo may only be used in for editorial reporting purposes for the contemporaneous illustration of events, things or the people in the image or facts mentioned in the caption. Reuse of the picture may require further permission from the copyright holder.

Kryeministri britanik Boris Johnson do të vijojë të qëndrojë në spital pasi shkoi për të kryer kontrolle. Ai sipas mediave britanike nuk ja doli që për 10 ditë të mposhtë koronavirusin.

Me temperaturë dhe kollë Johnson tashmë do të jetë në monitorimin e mjekëve në spital dhe nuk do të mundë të koordinojë më situatën e vendit me koronavirusin.

Drejtimin mësohet ta ketë marrë Sekretari i Parë i Shtetit dhe për Çështjet e Jashtme, Domonoc Raab.

Boris Johnson deri para se të shtrohej në spital ka punuar nga shtëpia që në momentin kur u njoftua se analiza e tij e koronavirusit ishte pozitive, më 27 mars. Për herë të fundit ai është parë në publik të enjten duke duartrokitur nga kryeministria.

Lidhur me gjendjen e tij nuk ka munguar dhe një mesazh nga Donald Trump i cili shprehet se të gjithë amerikanët po luten për Johnson-in. Po ashtu Presidenti amerikan e quan atë një mik të tijin dhe një zotëri

You may also like ...