Kristen Stewart me flokë të shkurtër në ngjyrë kafe në reklamën e saj të re të Chanel

Me sa duket, prerja e flokëve bjond të platintë e Kristen Stewart, nuk është përshtatur me imazhin e Coco Chanel për markën. Pra, për fushatën e re të modës për aromën e saj “Gabrielle Chanel” të shtëpisë së modës Coco Chanel – e cila i bën homazh emrit të lindjes së Cocos – Stewart i kthehet rrënjëve të saj të flokëve të zinj, duke u dukur veçanërisht me bukuri të egër në një prerje të pabesueshme.Chanel lëshoi imazhin e parë nga fushata të mërkurën dhe në foton mahnitëse nga afër, K-Stew është treguar në profil, duke u ndezur me vendosmëri përpara, pa asgjë veshur përveç flokëve të saj, sytë e ndritshëm, të kaltër, dhe kozmetikë të parfumuar. Sipas një njoftimi për shtyp, fotografia me ngjyra të ndezura u shkrep nga fotografi Karim Sadli.

“Aroma e re CHANEL me emrin Gabrielle feston personalitetin e jashtëzakonshëm të themeluesit të saj dhe përcjell një mesazh shumë modern duke i ftuar të gjitha gratë e reja që sot të jetojnë lirisht, me dhe për vete”, thuhet në njoftim. “Aktorja e talentuar Kristen Stewart menjëherë erdhi në mendje si zgjedhje e qartë për të mishëruar këtë feminitet të guximshëm dhe të pasionuar “.

Aktorja e Twilight gjithashtu thuhet se do të jetë yll në një fushatë video për aromën, e cila më parë u përshkrua nga Chanel si “lule abstrakte”, më herët këtë vit. Filmi i shkurtër, i cili u realizua nga Ringan Ledwidge, tregon 27-vjeçaren që kanalizon “frymën rebele” Gabrielle para se të kishte gjetur hapin e saj si Coco.

“Ajo po përpiqej të bënte gjëra që njerëzit nuk i shihnin domosdoshmërisht si të bukura, por ajo tha, ‘Shikojini gjërat ndryshe, – ” Stewart tha për themeluesin e Chanel, të cilin ajo e portretizoi më parë në një film të shkurtër të vendosur në vitet 1920 për një Fushatë Chanel të fundit të vitit 2015. Sipas faqes së Chanel, Gabrielle Chanel do të jetë në dispozicion për blerje nga e shtuna, më 19 gusht, dhe do të kushtojë 135 dollarë për një 3,4-oz. shishe.

Stewart u njoftua si fytyra e parfumit të ri – aromën e parë të pavarur të markës në 15 vjet – në maj, sipas WWD. Ajo ka qenë ambasador i Chanel që nga viti 2013 dhe është emëruar fytyra e kompanisë për make up në shkurt 2016. Kohët e fundit, ajo luajti së bashku me Pharrell Williams, Cara Delevingne dhe Caroline de Maigret në fushatën për çantën e dorës Gabrielle të Chanel-it, koleksioni i parë i kuletave të markës që nga 2010 “Boy”.