Klopp, i përzgjedhuri pas Ancelottit

Në Gjermani gjithçka është e programuar. Planifikime për një periudhë të gjatë, për të evituar që të gjendesh i papërgatitur. Kështu, sipas një raporti që bën Daily Star, në Bavari problemi është që të zgjedhin se cili do të jetë trajneri i Bayern Munchen pas 2 vjetësh, edhe pse Carlo Ancelotti trajneri actual, ende nuk ka filluar ta ngrohë mirë stolin e skuadrës bavareze.
Dhe emri i planifikuar nga klubi bavarez për të zëvëndësuar trajnerin italian, pas fiks 24 muajsh është pikërisht Jurgen Klopp, i cili nga ana e tij sapo ka rinovuar kontratën me Liverpool deri në vitin 2022.