Kinematografia në zi! Ndahet nga jeta Sam Shepard

Aktori dhe regjisori Sam Shepard u nda nga jeta në moshën 73-vjeçare. Shepard luajti në 44 vepra teatrale dhe filma dhe ka qenë i nominuar për çmimin “Oscar” për rolin e pilotit Chuck Yeager në filmin “The Right Stuff”.

Shepard vdiq nga një sëmundje në shtëpinë e tij në Kentucky. Mes filmave të tij më të famshëm janë “The Notebook”, “Resurrection” dhe “The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford – Frank James”. Së fundmi Shepard u shfaq në serilain e Netflix, “Bloodline”.