Header

Kendall Jenner dhe Bad Bunny: Dashuri apo marrëveshje?

Romanca mes Kendall Jenner dhe Bad Bunny prej kohësh po përflitet në media. Ata janë parë së bashku në raste të ndryshme në Los Angeles, duke përfshirë edhe Festivalin Coachella, por ata kanë zgjedhur ta mbajnë private lidhjen e tyre pa e konfirmuar zyrtarisht statusin e tyre si çift. Paraqitjet e tyre në ngjarje të tilla si Met Gala 2023 dhe fotot e tyre të pushimeve janë parë me shumë vëmendje, duke bërë që disa ndjekës në rrjetet sociale të pyesin nëse dashuria e tyre është e vërtetë apo një marrëveshje e ndërsjellët.

Jenner njihet për përfshirjen e saj në disa lidhje, shumica prej të cilave kanë qenë relativisht jetëshkurtër. Në fund të vitit 2013, u shfaqën thashethemet për një romancë mes saj dhe Harry Styles kur ajo ishte vetëm 17 vjeçe. Lidhja e tyre u konfirmua në vitin 2015 dhe përfundoi në të njëjtin vit. Disa muaj më vonë, pati spekulime për një lidhje me Nick Jonas, një anëtar i grupit “The Jonas Brothers”, megjithëse nuk u konfirmua kurrë zyrtarisht.

Në vitin 2016, ajo u takua me Jordan Clarkson, i cili aktualisht luan për Utah Jazz në NBA. Ata u takuan në një festë pas American Music Awards të organizuar nga reperi Drake. Midis 2016 dhe 2017, ajo ishte në një lidhje me reperin A$AP Rocky, i cili aktualisht është në lidhje me Rihanna-n dhe është babai i dy fëmijëve të saj. Ndërsa besohet se ata ishin bashkë deri në vitin 2017, ata vendosën t’i japin fund lidhjes së tyre për shkak të angazhimeve të shumta.

Kendall më pas u takua për pak me basketbollistin Blake Griffin në verën e vitit 2017, por lidhja nuk zgjati shumë dhe ata u ndanë në maj 2018. Jenner ka qenë gjithashtu e lidhur me Anwar Hadid, Ben Simmons dhe Devin Booker, ku ky i fundit është lidhja e saj më e rëndësishme. Ata konfirmuan lidhjen e tyre gjatë ribashkimit special të Keeping Up With the Kardashians në vitin 2021. Megjithatë, çifti thuhet se u nda në qershor të të njëjtit vit pas lidhjes për dy vjet.

Ndërkohë partnerja e tij e parë e njohur e Bad Bunny ishte Carliz de la Cruz, me të cilën ai ishte në një lidhje nga viti 2011 deri në 2017. Ata u takuan në shkollë dhe madje punonin së bashku në një supermarket. Disa nga tekstet e tij besohet se i kushtohen asaj dhe vlen të theksohet se lidhja e tyre ka nisur para se Bad Bunny të fitonte famë. Gabriela Berlingeri ishte një tjetër person i rëndësishëm në jetën e tij, dhe lidhja e tyre datonte nga viti 2020 deri në vitin 2022.

Lidhja e tyre dukej e vërtetë dhe ata kaluan muajt e izolimit gjatë pandemisë Covid-19 së bashku. Gabriela gjithashtu bashkëpunoi me Bad Bunny në këngën “En casita” dhe u shfaq në videoklipin e këngës së Residente “Antes de que el mundo se acabe”.

You may also like ...