Header

Katy Perry reagon pas videos virale në kurorëzimin e Mbretit Charles

Katy Perry ka reaguar pasi u bë  virale për një moment të vështirë mbretëror.

Në një video të 6 majit që qarkullon në rrjetet sociale, këngëtarja e “Firework” shihet duke kërkuar vendin e saj në kurorëzimin e Mbretit Charles III dhe Mbretëreshës Camilla. Ndërsa këngëtarja kaloi përpara disa njerëzve të ulur në stolat e Westminster Abbey në Londër, ajo u shfaq përkohësisht e humbur.

Sikur të mos mjaftonte kjo, përpara se të hynte në Westminster Abbey, Katy Perry u pengua nga takat e saj dhe gati sa nuk u rrëzua.

Disa orë pas ceremonisë, këngëtarja, e cila kishte veshur një kostum Vivienne Westwood në ngjarjen historike, shkroi në Twitter: “Mos u shqetësoni djema, gjeta vendin tim”.

Videoja ndezi disa meme. Një person e rishpërndau videon në Twitter, duke shkruar, “Unë po përpiqem të gjej nënën time në një supermarket plot me njerëz”. Një përdorues tjetër shkroi në Twitter: “Unë po arrij vonë në klasën e jogës dhe po përpiqem të gjej një vend.”

Katy Perry performoi në Koncertin e Kurorëzimit, së bashku me gjyqtarin e American Idol, Lionel Richie dhe grupin pop britanik Take That.

Në vitin 2020, Mbreti kishte emëruar Perry si ambasadore në Trustin Britanik Aziatik. “Është një organizatë që ndihmon në përfundimin e trafikimit të fëmijëve, i cili është masiv”, tha këngëtarja për E! News në prill. “Kjo me të vërtetë përputhet me të gjitha gjërat e tjera që bëj me UNICEF-in dhe thjesht të qenurit nënë. Këto janë vlerat e mia. Dhe jam shumë e lumtur që jam atje dhe e përfaqësoj atë. Ai më kërkoi ta bëja këtë dhe më kërkoi për të kënduar, dhe unë thashë: “Po!”

You may also like ...