Header

Katy Perry kritikon Meghan Markle: Kate fitoi

Katy Perry kritikoi Meghan Markle – dhe lavdëroi Kate Middleton – në një video që u rishfaq pas performancës së saj në koncertin e kurorëzimit të Mbretit Charles III.

Një gazetar e pyeti Perry-n për fustanin e nusërisë së modës së lartë të Markle, Givenchy, gjatë një interviste në tapetin e kuq të majit 2018, për të cilën gjyqtarja e “American Idol” u përgjigj duke shkelur syrin: “Do e kisha bërë më mirë. Kate fitoi.” Ndërsa shumë fansa mbretërorë mendonin se fustani i dizajnuar nga Claire Waight Keller i Dukeshës së Sussex-it ishte i përjetshëm, të tjerë vunë në dukje në atë kohë se dekolteja e saj e bënte të dukej e lirë në krahasim me fustanin e  Princeshës së Uellsit nga Sarah Burton për Alexander McQueen.

Megjithatë, Perry lavdëroi Markle diku tjetër në intervistën “Entertainment Tonight”. “Është e mahnitshme ajo po bën me të gjitha përpjekjet e saj humanitare,” tha artistja në atë kohë. “E dini, fakti që ajo është një feministe krenare, më pëlqejnë të gjitha këto. Kështu që, unë e mbështes atë si një grua tjetër, e dua dhe i uroj mirë [Markle dhe Princ Harry].”

Kate dhe  Orlando Bloom, që atëherë janë bërë miq me Harry dhe aktoren të cilët lanë detyrat e tyre mbretërore në janar 2020 dhe u transferuan në Montecito, Kaliforni. Vërejtjet e dyshimta të Perry-t bënë sërish xhiron në internet menjëherë pasi ajo performoi hitet e saj “Roar” dhe “Firework” jashtë kështjellës Windsor të dielën pas kurorëzimit të Charles dhe Mbretëreshës Camilla. Ajo dhe Lionel Richie gjithashtu filmuan një video me mbretin dhe mbretëreshën e sapo kurorëzuar për “American Idol”./

You may also like ...