Kapshticë, sekuestrohen 92 kg kanabis

Policia Kufitare e Kapshticës ka sekuestruar 92 kg kanabis sattva ne nje kampion dhe ka arrestuar në flagrancë dy shtetas. Të arrestuarit janë 51-vjeçari Artur Yzeiri, banues në fshatin Ravonik dhe 55-vje55-vjeçari Astrit Haxhi, banues në Korçë.Arrestimi i tyre u bë pasi, gjatë kontrollit me qen antidrogë, në vijën e dytë në dalje, ku mjeti tip kamion u përzgjodh për kontroll të detajuar. Lidhur me këtë rast materialet i kaluan Prokurorisë së Krimeve të Rënda në Tiranë, për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve, kryer në bashkëpunim.

Përgatiti: /E.C/