Juventusi merr Superkupën e Italisë

Foto LaPresse - Daniele Badolato 08/08/2015 Shanghai ( Cina ) Sport Calcio Supercoppa Italiana 2015 Juventus vs. Lazio Nella foto: la Juventus festeggia a fine partita Photo LaPresse - Daniele Badolato 08 August 2015 Shanghai ( China ) Sport Soccer Italian Supercoppa 2015 Juventus vs. Lazio In the pic: Juventus celebrate at the end of the match

Juventusi mposhti 2-0 skuadrën e Lacios dhe siguroi trofeun e shtatë të Superkupës së Italisë.Në finalen e zhvilluar në Shangai në një terren të rënduar për shkak të reshjeve të dendura të shiut, pjesa e parë e takimit u mbyll me rrjeta të paprekura.Në të dytën, dy blerjet e reja të Juventusit në sulm, kroati Mandzukiç dhe argjentinasi Paolo Dybala vulosën rezultatin.Sulmuesi shtatlartë kroat shënoi me kokë në minutën e 69 , ndërsa 4 minuta më vonë Paolo Dybala dërgon në rrjetë një pasim të marrë brenda zonës.