Header

Justin Timberlake ironizon arrestimin e tij: A është dikush këtu sonte që..?

Justin Timberlake u ngjit së fundmi në skenë në ambientet e TD Garden për të performuar për fansat dhe duket se ka bërë shaka me arrestimin e tij në Sag Harbor, Nju-Jork, kur një oficer e ndaloi përpara se të dyshonte se ishte nën efektin e alkoolit.

“Pra, është dikush këtu sonte që po më vëzhgon… Jo, po bëj shaka”, tha Timberlake në skenë ndërsa fansat shpërthyen në të qeshura përpara se të bëhej virale në mediat sociale në orët në vijim.

Timberlake ishte në një darkë me miqtë e tij në Hotelin Amerikan përpara se të vinte një shenjë ndalimi, ndërsa ai gjithashtu nuk arriti ta mbante makinën në anën e djathtë të rrugës sipas dokumenteve të paraqitura nga oficeri.

“Sytë e tij ishin të përgjakur”, tha oficeri arrestues, i cili ishte aq i ri sa nuk e dinte se kush ishte Timberlake. “Një erë e fortë e një pijeje alkoolike dilte nga fryma e tij. Ai kishte ngadalësuar të folurin; ai ishte i paqëndrueshëm në këmbë dhe ai performoi dobët në të gjitha testet e standardizuara të maturisë në terren”.

Më pas Timberlake refuzoi testin e alkomatorit dhe më në fund u arrestua. “[Ne] presim me padurim që ta mbrojmë me forcë zotin Timberlake kundër këtyre akuzave”, tha avokati i Timberlake në një deklaratë për In Touch. Ai do të ketë shumë për të thënë në kohën e duhur”.

Mësohet se burimet pohojnë se 43-vjeçari nuk është njohur nga oficeri as në fytyrë, as në emër dhe ka shkaktuar një takim gazmor që është bërë virale në rrjetet sociale. Thuhet se Timberlake mërmëriti, “Kjo do ta prishë turneun”, duke e çuar oficerin të pyeste: “Çfarë turneu?” Timberlake u përgjigj më pas, “Turne botërore”.

You may also like ...