Juncker e tepron me alkoolin

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, duket se e ka tepruar disi me alkoolin para samitit të NATO-s në Bruksel.

Në një video që po bën xhiron e rrjeteve sociale, duket sikur Juncker është shumë i dehur.

Zyrtarin e lartë të Bashkimit Europian nuk e mbajnë këmbët, pengohet disa herë dhe humbet ekuilibrin teksa ngjitet në podiumin ku do të realizohej fotoja e përbashkët e liderëve të NATO-s.

Junker

Nëse samiti i NATO-s ishte i vështirë për dhjetra udhëheqës që merrnin pjesë, ai duket se ka qenë edhe më i vështirë për Presidentin e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker.Udhëheqësi i BE-së u pa të pengohej dhe të humbiste balancën e tij disa herë përpara një darke gala të mërkurën.Zyra e zotit Juncker nuk pranoi të komentojë, duke përmendur shqetësimet e privatësisë.

Posted by VOA – Zëri i Amerikës on Thursday, July 12, 2018