Header

Jennifer Lopez dështon me albumin e ri, humb miliona lekë!

Jennifer Lopez është sërish në telashe, por tashmë për shkak të karrierës së saj muzikore, pasi pas një dekade pritjeje, më në fund u rikthye në treg me një album të ri. Megjithatë, ajo nuk ka qenë aq e suksesshme sa pritej dhe një gjë e tillë po i shkakton humbje të mëdha yllit të muzikës.

Shtatë nga datat e turneut që do të mbaheshin për albumin tashmë janë anuluar dhe ka ende shumë bileta për t’u shitur në pjesën tjetër të koncerteve. Kështu që JLo nuk do të performojë më për fansat e saj në: Cleveland, Nashville, Raleigh, Atlanta, Tampa, New Orleans dhe Houston. Arsyeja e vetme e dhënë nga ekipi i këngëtares është një “problem me organizimin”.

E përballur me një skenar të tillë, këngëtarja po kërkon t’i japë një kthesë turneut të saj dhe tashmë pesha e tij është në hitet e saj më të mëdha, madje ka ndryshuar edhe emrin: “This is me…. Live”, në një përpjekje për të tërhequr fansat e saj nga e kaluara.

Megjithatë, dëmi tashmë duket se është bërë, pasi turneu është vetëm një pjesë e një projekti ambicioz që përfshin: album, dokumentar dhe një muzikal, si një tërësi e një projekti të madh personal të artistes, që sillet rreth ribashkimit të saj me Benin.

Affleck dhe historia e madhe e dashurisë që kurorëzuan kur u martuan në verën e vitit 2022, pothuajse njëzet vjet pasi ranë në dashuri për herë të parë dhe pasi anuluan martesën e tyre disa ditë para festës.

Ndaj fiksimi i saj për ta kthyer këtë projekt në një sukses, për të cilin ka financuar më shumë se 20 milionë dollarë, duket e vështirë për t’u rikuperuar. Çditërisht edhe ajo vetë pranoi se projekti ishte diçka e papritur në karrierën e saj:

“Nuk e kam pasur as detyrimin të bëj një procesverbal. Nuk është sikur dikush po bërtiste për albumin e radhës të JLo-së”, tha ajo në dokumentarin e saj të titulluar “The Greatest Love Story Ever Told”.

You may also like ...