Header

Jason Derulo rikujton aksidentin e frikshëm gjatë turneut: “Mendova se po vdisja…”

Artisti i njohur, Jason Derulo në një intervistë të dhënë së fundmi me Paris Hilton në podcastin e saj “I Am Paris” ka rikujtuar momentin e një aksidenti të frikshëm në të cilin theu qafën dhe për pak sa nuk i kushtoi edhe jetën.

Për t’u përgatitur për turneun dhe për performancat sigurisht që artisti është stërvitur me një trajner, i cili i thoshte vazhdimisht që të bënte saltro mbrapsht.

Jason shtoi: “Ai më kërkoi të bëja 50 saltro, që është një nga idetë më të këqija që dikush ka pasur ndonjëherë. Kështu që unë rrëshqita gjatë një prej rrotullimeve dhe rashë me kokë.”

Këngëtari pranoi se pikërisht në atë moment mendoi menjëherë se mund të vdiste nga lëndimi. Lidhur me aksidentin, Derulo kujtoi se sapo mbërriti në spital dhe mori rreze X dhe bëri analiza të tjera, mjeku mbërriti me diagnozën dhe e informoi duke i thënë: “Ti je ende këtu me ne dhe mund të lëvizësh të gjitha gjymtyrët e tua. Lajmi i keq është se do t’ju duhet një kohë e gjatë për t’u rikuperuar, rreth shtatë muaj.”

Gjatë procesit kur ai po merrte veten sërish, Derulo gjeti një mënyrë për të ruajtur produktivitetin duke krijuar një rutinë për veten e tij dhe gjatë asaj kohe ai shkroi albumin e tij më të suksesshëm, albumin “Talk Dirty”.

Jason Derulo opens up on his brush with death after he broke his neck in  the gym as he says: 'I heard a crack and wondered if this is how it ends?' |

 

You may also like ...