Header

“Ishte tullac, kishte plagë në trup”; Dokumentari i ri detaje të tjera për Michael Jackson!

Detaje të reja rreth ditëve të fundit të figurës ikonë të muzikës pop, Michael Jackson, po dalin, edhe pse kanë kaluar 14 vjet që nga vdekja e tij. Një dokumentar i titulluar “Killing Michael Jackson”, me regji dhe prodhuar nga ZigZag, ka bërë bujë në mediat sociale. Ai përmban dëshmi nga tre detektivët e përfshirë në hetimin e vdekjes së këngëtarit.

Dokumentari zbulon aspekte intriguese të autopsisë së Jackson, duke hedhur dritë mbi plagët e ndryshme të trupit të tij. Sipas dokumentarit, bëhet e ditur se mbreti i popit ishte tullac dhe përdorte një parukë për ta fshehur. Thuhet gjithashtu se Jackson kishte një tatuazh për të kamufluar mospasjen e flokëve dhe se kishte plagë të shumta të gjetura në trupin e tij.

Këto plagë thuhet se ishin të vendosura në zonat e mëposhtme: Veshët, hunda, baza e qafës, kyçet e dorës. Plagët besohet të jenë rezultat i operacioneve të shumta estetike që Michael Jackson iu nënshtrua gjatë gjithë jetës së tij në përpjekje për të përmirësuar pamjen e tij.

Vdekja e Michael Jackson në moshën 50-vjeçare më 25 qershor 2009 tronditi fansat në mbarë botën. Shkaku zyrtar i vdekjes së Michael Jackson u përcaktua të ishte arresti kardiak i shkaktuar nga një mbidozë e qetësuesve që ai konsumonte rregullisht.

You may also like ...