Header

“Ishe pjesë e ADN-së sonë”, Jennifer Aniston dedikim prekës për Matthew Perry

Pak ditë pasi Matthew Perry u nda nga jeta, Jennifer Aniston bëri një postim në llogarinë personale në Instagram për të nderuar kujtimin e mikut të saj.

Të mërkurën, më 15 nëntor, pas postimeve të Courteney Cox dhe Matt LeBlanc, Aniston, për të shprehur ndjenjat e saj për humbjen e madhe në Instagram.

“Oh, kjo më ka lënduar thellë… T’i them lamtumirë ‘Syrit’ tonë ishte një valë e çmendur emocionesh që nuk i kam përjetuar kurrë më parë. Të gjithë ne përjetojmë humbje në një moment të jetës sonë. Humbja e jetës ose humbja e dashurisë. Të jesh në gjendje të banosh vërtet në atë trishtim të lejon të ndjesh momentet e gëzimit dhe mirënjohjes që ke dashur dikë kaq thellë. Dhe ne e donim shumë. Ishe pjesë e ADN-së sonë. Gjithmonë ishim ne të 6-ët. Ishte një familje e zgjedhur që ndryshoi përgjithmonë drejtimin se kush ishim dhe cili do të ishte drejtimi ynë”, ka shkruar ajo.

Më tej, Aniston vazhdoi: “Për Matty, ai e dinte se i pëlqente t’i bënte njerëzit të qeshin. Siç thoshte ai, nëse nuk e dëgjonte “të qeshurën” mendonte se do të vdiste. Jeta e tij varej fjalë për fjalë nga ajo. Dhe ai arriti të bëjë pikërisht këtë. Na bëri të gjithëve të qeshnim. Dhe ai qeshi shumë. Për dy javët e fundit, unë kam studiuar mesazhet tona me njëri-tjetrin. Ne qeshnim dhe qanim dhe pastaj qeshnim përsëri. Unë do t’i ruaj përgjithmonë. Një ditë gjeta një mesazh që më dërgoi nga hiçi. Ai i thotë të gjitha.

Mati, të dua shumë dhe e di që tani je plotësisht i qetë dhe pa dhimbje. Unë flas me ty çdo ditë… ndonjëherë pothuajse mund të të dëgjoj të thuash “a mund të jesh më e çmendur?”. U prefsh ne paqe”.

You may also like ...