I ati i DJ Vicky i rikthehet misionit fisnik

I ati i Dj të njohur Vik Kraja, ndonëse ka dalë prej vitesh në pension, ka ndjerë si detyrë morale që të kthehet në punë dhe t’u vijë në ndihmë të gjithëve në këtë situatë të vështirë.

Lajmin e ka bërë të ditur Kraja nëpërmjet një postimi prekës në Instagram ku u bën thirrje të gjithëve për të bërë durim.

“Heronjtë e së nesërmes!

Nuk e di sa vite dhe sa ore pune behen po t’i mbledhesh nje nga nje ne kete foto…po luftojne per ne, dhe si shihet nga mosha e disave, ka qe rrezikojne shume. Kane lene familjet duke cenuar dhe shendetin e tyre per ne.

Dhe ne s’na rrin bytha ne shtepi??? Duam te dalim se u merzitem??? Jam i prekur se ai ne mes eshte Baba im qe u rikthye ne detyre megjithese kishte dale ne pension. Duroni duroni duroni sepse po vazhduam keshtu do marim fund! QENDRONI NE SHTEPI”, shkruan DJ Viki.