Harry Styles dhe Dua Lipa kurorëzohen me titullin “Miss and Mister Bumbum” në Brazil

Yjet britanikë të muzikës pop, Harry Styles dhe Dua Lipa janë kurorëzuar me titullin “Miss Celebrity Bumbum” pas një votimi online të zhvilluar në Brazil.

Dua triumfoi në sondazhin online të organizuar nga paraqitja popullore e Brazilit në “Miss Bumbum”, duke mbledhur më shumë vota se Kim Kardashian, Nicki Minaj dhe Pippa Middleton.

Këngëtarja 23-vjeçare, e lindur në Londër, mori më shumë vota nga të gjithë, duke fituar këtë titull, si femra më e bukur e vitit sipas brazilianëve, shkruan DailyMail.

Harry gjithashtu mundi konkurrencën e ashpër nga pretendentët e tjerë meshkuj duke përfshirë: Hugh Jackman, Justin Bieber dhe portierin e Liverpoolit, Alisson Becker.
Dhjetë finalistët për titujt e dyfishtë të meshkujve dhe femrave u përzgjodhën nga garuesit në konkursin e “Miss Bumbum” të këtij viti, pastaj u vunë në një votim publik në internet.