Harry e ka vuajtur shumë largimin nga familja mbretërore

Nuk është një sekret që vendimi i Princ Harryt dhe Meghan Markle për t’u tërhequr nga detyrat mbretërore tronditi botën. Njoftimi bombë dhe i befasishëm i Meghan dhe Harryt, e çuditi edhe familjen mbretërore, pasi ata nuk kishin informuar askënd përpara. Të gjithë u shokuan dhe patën përjetime të ndryshme, por a e ka pyetur ndonjëherë veten se si ndihet Harry dhe Meghan pas gjithë kësaj drame që u përfol për ditë të tëra?

Shoku i ngushtë i Harryt, Nacho Figueras është shprehur se Meghan ndihet mirë në Kanada me këtë ndryshim, ndërsa për Harryn rinisja e një jete të re larg familjes mbretërore nuk ka qenë e thjeshtë.

“Unë fola me Harryn disa ditë më parë. Ai e ka vuajtur shumë gjithçka ka ndodhur ditët që lamë pas. Ai vuan shumë kur njerëzit e paragjykojnë. Ai është një baba…një djalë që po përpiqet të mbrojë këlyshin dhe luaneshën e tij, nga gjithçka që duhet. Ai është i jashtëzakonshëm, një djalë që nëna e tij do të krenohej po të ishte gjallë, tha ai.