Header

Harry dhe Meghan heqin dorë nga marrëveshja me Spotify

Princ Harry dhe Meghan Markle po ndërpresin lidhjet me Spotify vetëm tre vjet pasi ranë dakord për një marrëveshje prej 20 milionë dollarësh.

Podkasti i çiftit, “Archetypes”, nuk do të ketë një sezon të dytë pavarësisht se doli në krye të top-listave vitin e kaluar, konfirmoi një burim për The New York Post.  Në një deklaratë të përbashkët, Spotify dhe Archewell Audio thanë se ata “kanë rënë dakord reciprokisht të ndahen dhe janë krenarë për shfaqjen që kanë bërë së bashku”. Megjithatë, duket se dyshja mund të ndryshojë mendje nëse marrin një ofertë më të mirë nga një kompani tjetër.

“Meghan po vazhdon të zhvillojë më shumë përmbajtje për audiencën e Archetypes në një platformë tjetër,” shtoi një zëdhënëse e Archewell Productions për The Wall Street Journal, e cila ishte e para që raportoi lajmin. “Archetypes”, i cili organizohet nga Markle, u krijua për të “hetuar, zbërthyer dhe përmbysur etiketat që përpiqen t’i mbajnë gratë prapa”.

Ndërsa është e paqartë saktësisht pse duka dhe dukesha vendosën të heqin dorë nga marrëveshja e tyre Spotify, thuhet se ata filluan të vinin në dyshim partneritetin e tyre pasi Joe Rogan – i cili gjithashtu është nënshkruar me kompaninë, bëri komente të diskutueshme në lidhje me vaksinën COVID-19 në podkastin e tij.

You may also like ...