Gigi Hadid poston foto duke ngrënë patate të skuqura, nis sherri në web

Top modelja amerikane Gigi Hadid keto ditë ka qënë e pranishme si spektatore në festivalin e muzikës “Coachella” në Indio të Kalifornisë.
Me këtë rast ajo postoi në llogarinë e saj në Instagram, disa foto të saj duke ngrënë patate të skuqura dhe hamburger, nga rrjeti i ushqimit të shpejtë McDonalds.
Komentet e njerëzve kanë vërshuar menjëherë, më një nga komentuesit që shprehej: “Nuk e kuptoj si mund të bashkëpunosh me këtë kompani, vetëm për shkak të lekeve? Promovuon ushqim që çon në obezitet dhe shkatërron shëndetin”.
Ndërsa një tjetër shkroi: “Ka të njëjtat patate të skuqura në të dyja imazhet, pra s’ka ngrënë fare”.
Modelja nuk u ka replikuar komenteve.