Header

Fundjavë me diell dhe temperaturave deri në 38 gradë Celsius, ja parashikimi i motit

Fundjava pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme.

Orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit e vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore.

Era parshikohet të jetë kryesisht nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpjetësi mesatare deri në 7m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpjetësi deri në 12m/sek. Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 1-3 ballë.

Temperaturat maksimale pritet të shkojnë deri në 37 – 38 gradë Celcius

You may also like ...