Header

Formacion më i mirë e Champions League

Të shtunën mbrëma Manchester City e ka shkruar historinë.

Për herë të parë klubi anglez e fitoi trofeun më të çmuar të futbollit evropian, atë të Champions League.

City triumfoi në finale kundër Interit me rezultat minimal 1:0, në stadiumin “Ataturk” në Stamboll.

Golin e vetëm e realizoi Rodri.

Image

E ndërkaq shtatë futbollistë janë në 11-shen më të mirë të Champions.

Kështu bën të ditur UEFA që ka publikuar formacionin e vitit.

Skuadra e Pep Guardiolas, sivjet ishte superiore në të gjitha nivelet.

“Citizens” fituan edhe Premier Leaguen dhe FA CUP.

You may also like ...