“Forbes” zbulon aktoren më të paguar të serialeve

Për të gjashtin vit radhazi, Sofía Vergara është aktorja më e paguar në botë e serialeve. Sipas “Forbes”, interpretuesja e Gloria Delgado-Pritchett në “Modern Family” ka fituar 41.5 milionë dollarë.

75% e shumës është siguruar falë kontratave të saj, sponsorizimet dhe aktivitete të tjera dhe vetëm 25% e të ardhurave vijnë nga interpretimi në komedinë e famshme. Më poshtë shihni listën e dhjetë aktoreve më të paguara për vitin 2017.

Sofia Vergara – 41.5 milionë

Kaley Cuoco – 26 milionë

Mindy Kaling – 13 milionë

Ellen Pompeo – 13 milionë

Mariska Hargitay – 12.5 milionë

Julie Bowen – 12 milionë

Kerry Washington – 11 milionë

Priyanka Chopra – 10 milionë

Robin Wright – 9 milionë

Pauley Perrette – 8.5 milionë