Header

Fjala që Kate Middleton ia ka ‘ndaluar’ dados së fëmijëve

Princ William dhe bashkëshortja e tij Princesha e Uellsit Kate Middleton janë prindër të tre fëmijëve.

Dyshja kanë sjellë në jetë djalin 10-vjeçar Princ George, vajzën 8 vjeçe Princesha Charlotte dhe djalin tjetër i cili është 5 vjeç Princi Louis.

Mirëpo të tre fëmijët e çiftit të familjes mbretërore kanë gjithashtu një dado e cila kujdeset për ta.

Princi William dhe Princesha Kate kanë punësuar si kujdestaren e tyre të besuar Maria Teresa Turrion Borrallo e cila ëhstë shkolluar në kolegjin prestigjioz Norland në Bath në vitin 2014. Princi George ishte rreth tetë muajsh në atë kohë kur dadoja ëhstë punësuar.

Mirëpo Mirror zbuloi se në familjen mbretërore fjala fëmijë nuk lejohet që dadoja ta përdorë.

“Fjala fëmijë është e ndaluar. Është një shenjë respekti për fëmijët si individë.”- tha Louis.

Gazeta gjithashtu raportoi se edhe të bërtiturit e fëmijëve nuk lejohet në këtë familje.

You may also like ...