Header

Fansat e Beyonce kundër statujës së re prej dylli të Beyonce

Muzeu i famshëm i dyllit i Madame Tussaud në Paris ka zbuluar një statujë të re prej dylli të Beyonce i cili nuk është pritur mirë nga fansat.

Shumë ishin të inatosur që ngjyra e lëkurës së këngëtares së “Texas Hold ‘Em” ishte më e bardhë.

Kjo nuk është mbretëresha ime! Kjo është një grua e bardhë!”, ka shkruar një fanse e zemëruar.

Pse askush nuk e ka rregulluar këtë“, ngacmoi një person ndërsa një tjetër pyeti: “Kush dreqin është kjo?”

Çuditërisht, kjo nuk është hera e parë që muzeu kritikohet për pamjen e fitueses së Grammy.

Në vitin 2017, një statujë e Beyonce-s u kritikua për fytyrën, flokët e saj dhe tonaliteti i dukshëm shumë i hapur i lëkurës, i cili madje krijoi një hashtag #TussaudsSoWhite.

Madame Tussauds New York – ku u shfaq statuja – iu drejtua situatës në një deklaratë për Page Six, në atë kohë, duke thënë: “Në Madame Tussauds, ekipi ynë i talentuar i skulptorëve bën çdo përpjekje për të siguruar që statuja të ngjajë me personazhin e famshëm.

“Ndriçimi brenda atraksionit i kombinuar me foton e bërë me blic mund të shtrembërojë dhe të keqinterpretojë ngjyrën e figurave tona prej dylli, gjë që është diçka që skulptorët tanë nuk janë në gjendje të japin llogari në fazën e prodhimit.”

Beyoncé fans bash new wax figure of singer: 'This is a white woman'

 

 

You may also like ...