Header

Eva Longoria: “Jam me fat që jam rritur pa presionin e mediave sociale”

Eva Longoria foli për rrjetet sociale, presionet që u bëjnë vajzave të reja dhe marrëdhënien e saj me bukurinë. Përpara eventit “Women of Worth” të L’Oréal Paris, ylli i Desperate Housewives tha se ajo u rrit pa presionet e mediave sociale dhe gjeti vetëvlerësimin e saj nga brenda.

“Isha me fat që nuk u rrita në epokën e rrjeteve sociale. Unë kurrë nuk kam pasur atë marrëdhënie me bukurinë me të cilën mendoj se shumë vajza të reja po rriten, veçanërisht sot, me presionet dhe krahasimet dhe duke u përpjekur të përballojnë këto imazhe shpesh të paarritshme, “tha Longoria, 48 vjeç, për PEOPLE. E rritur me motra, aktorja dhe regjisorja tha se ndihej gjithashtu e fuqizuar nga gratë përreth saj. “Unë vij nga një familje grash të pavarura dhe të forta. Nuk më duhej të kërkoja shumë për këto modele”, tregoi aktorja.

“Mamaja ime rriti katër vajza, një fëmijë me nevoja të veçanta, ajo kishte një punë me kohë të plotë, darka ishte në tryezë çdo ditë në orën gjashtë, ajo ishte në çdo praktikë kori, brohoriste, kudo”, shtoi ajo. “Dhe kështu për mua, është si “Uau”. Unë gjithmonë mendoj, ‘ Nuk po bëj mjaftueshëm në jetën time!’

Eva Longoria është cilësuar si një nga femrat më të bukura të Hollivudit nga shumë revista, përfshirë People, dhe ka luajtur edhe në reklama televizive. Në vitin 2008, në bashkëpunim me kuzhinierin Todd English, ajo hapi restorantin Beso në Los Angeles, ndërsa shiste linjën e saj të veshjeve. Në vitin 2006, ajo themeloi organizatën Eva’s Heroes, e cila siguron para për fëmijët me nevoja të veçanta, ndërsa një organizatë tjetër, Fondacioni Eva Longoria, synon të mbyllë hendekun arsimor për vajzat e Amerikës Latine.

Pak javë më parë u nda nga jeta në moshën 50-vjeçare ish-bashkëshorti i Eva Longorias, Tyler Christopher. Aktori, i njohur më së shumti për rolin e tij në General Hospital, vdiq nga një atak në zemër në apartamentin e tij në San Diego.

You may also like ...