Header

Euro 2024/ Shqipëria bën detyrën, mposht 3 me 1 Ishujt Faroe

Shqiperia nuk fal. Kuqezinjtë zhvilluan një ndeshje mjaft të mirë ndaj Ishujve Faroe duke fituar 1-2.

Kjo fitore e ngjit Kombëtaren në vendin e 2 me 6 pikë, pas 3 ndeshjeve në grupin E.

Për kuqezinjtë realizuan Bajrami 19? dhe Asllani me një perlë nga distanca, ndërsa në limit shënoi edhe Ernest Muci i cili hyri si zëvendësues.

Ndërkohë, Ishujt Faroje golin e vetëm e realizuan me autor Faero i cili barazoi përkohësisht shifrat në fund të pjesës së parë.

Vlen të theksohet se Cikalleshi gaboi nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 32?.

Ndërkohë, rivali ynë i grupit Polonia u mposht papritur 3-2 nga Moldavia.

Tani Kombëtarja shqiptare do të luajë ndeshjen e radhës më 7 shtator në transfertë ndaj Çekisë. 

 

You may also like ...