Etrit Berisha lë karrierën përgjysëm

Diten e sotme Etrit Berisha do të operohet në meniskun e gjurit të djathtë, pas një dëmtimi që pësoi në ndeshjen që Atalanta e tij fitoi ndaj Romës.

Portieri i kombëtares sonë do të mungojë në ndeshjet kundër Juventus, Udinese, Milan dhe Empoli dhe do të kthehet të luajë vetëm vitin e ardhshëm.

Operacioni i Berishës fatmirësisht,nuk ndikon në kombëtaren shqiptare, pasi sfida e radhës e kuqezinjve në eliminatoret e Botërorit, do të jetë në 24 mars ndaj Italisë, në Palermo.1480434267etrit